V Praze fungují mobilní data i na lince metra B

V Praze fungují mobilní data i na lince metra B

Nemůžu, nemám signál, jsem v metru – to je běžná reakce lidí, kteří se vám snaží dopsat na sociálních sítích, když zrovna jedete v metru. V nedávné době se však operátoři rozhodli zprovoznit mobilní data pro linku metra C, tedy pro červenou linku pražského metra, což její cestující velice ocenili. Bohužel je trápila žlutá linka metra, tedy linka B, která je vůbec tou nejdelší linkou. Naštěstí i tomuto případu nedávno mobilní operátoři vyhověli. Rozhodli se pokrýt vysokorychlostní sítí také trasu metra B, a to konkrétně v rozmezí od stanice Křižíkova až Invalidovna.  

Vyjít vstříc mají i cestujícím na lince A 

V následujících týdnech však má dojít i k vyhovění cestujícím, kteří pravidelně jezdí zelenou linkou čili linkou metra A. V tomto případě má dojít k zajištění vysokorychlostního internetu mezi stanicemi Muzeum a Můstek. Později, zhruba do konce letošního června, by se mělo pokrytí vysokorychlostním internetem znovu rozšířit, a to až na úseky Staroměstská až Dejvická a v případě žluté béčkové linky metra by mělo dojít k rozšíření mezi stanicemi Florenc až Českomoravská a Smíchovské nádraží – Anděl.  

Zatím je vysokorychlostním internetem pokryto osmnáct stanic metra 

Doposud je pokryto zhruba osmnáct stanic metra vysokorychlostním internetem. Má však dojít k pokrytí dalších stanic, jak již bylo zmíněno. Nově má přibýt asi šestnáct stanic, které budou pokryté vysokorychlostním internetem. Vše se však bude odvíjet od stavebního řízení a toho, jak rychle bude fungovat.  

Stanice metra měly být pokryté už dříve, ale zdržení má na svědomí nejen pomalé stavební řízení, ale mimo jiné také šířící se typ koronaviru, který uškodil mnohým firmám a který znepříjemnil a stěžil zavádění vysokorychlostního internetu.  

Pokud však bude situace přát, zmíněné úseky by měly být pokryty internetem do léta. 

You may also like...