Hrozí vám syndrom vyhoření?

Hrozí vám syndrom vyhoření?

Svět se neumí zastavit. Lidé v něm se neumí na malou chvilku zastavit a vnímat svět. To je náš hlavní problém, proti kterému naše tělo začíná často bojovat. Tělo ne vždy zvládá takový nápor, který od něj vyžadujeme. Jen stěží umí zvládat každé napětí a neustálý stres, který plyne z vyčerpanosti, práce nebo z neustálé únavy. Lidé, kteří pracují prakticky neustále, kteří neumí na malou chvilku zpomalit nebo zastavit se, se však brzy mohou potkat se syndromem vyhoření, což je úkaz, ve kterém je rázem všechno špatně, kdy práce nebaví, nenaplňuje.  

Drtivá většina lidí si spojuje syndrom vyhoření s manažerskými posty, ale syndrom vyhoření se už dávno netýká jen manažerů nebo vysoce postavených lidí. Syndrom vyhoření se týká každého jedince, který to s prací zkrátka přehání, který je vyčerpaný a který si neumí naordinovat odpočinek. Mnohdy se syndrom vyhoření týká lidí, kteří pečují o někoho či něco. Myslí se tím ošetřovatelé, učitelé nebo podobné profese.  

Poznáte, že se blíží syndrom vyhoření? 

Syndrom vyhoření zkrátka může postihnout naprosto každého, a to dokonce i maminky na mateřské dovolené. Proto by měl být člověk ve střehu a měl by umět rozeznat, kdy se k němu syndrom vyhoření blíží sedmimílovými kroky.  

Pokud dojde k objevení základních příznaků, je nutné jednat rychle. Léčba je totiž velice zdlouhavá a často člověk potřebuje i odbornou pomoc.  

Jaké jsou typické příznaky syndromu vyhoření? 

K typickým příznakům syndromu vyhoření patří především cynismus nebo psychická nepohoda. Zkrátka se cítíte podráždění takřka neustále, myslíte negativně, jste sklíčení a často si připadáte bezmocní a nesoustředění.  

K tomu se může připojit také bolest žaludku, která je však způsobená jenom citlivými nervy. A samozřejmě se může dostavit i pálení žáhy, které je způsobené právě stresem. 

You may also like...