Úrokové sazby hypoték

Úrokové sazby hypoték šíleně porostou! Jak moc?

Každý chce ve svém životě mít rodinu, domácího mazlíčka a hlavně svůj vlastní domeček nebo byt. Ještě donedávna nebylo nijak těžké získat hypotéku, přece jenom podmínky byly přijatelné, úroková sazba se držela pod dvěma procenty. Jenže letos to bude všechno jinak. Určitě jste zaregistrovali, že se do všeho koncem loňského roku připletla Česká národní banka, která rozhodla o tom, že se zpřísní podmínky pro získání hypotéky. Navíc začala úroková sazba neskutečně růst – letos se má dostat až ke třem procentům.

Podle všeho zájem o hypotéku letos nijak nepoklesne – lidé chtějí ještě využít současné hypotéky a hypoteční sazby, která je ještě stále přijatelnou. Proto nijak nepohasne zájem o hypotéku. Snížit by se měl zájem tehdy, kdy se úroková sazba dostane přes tři procenta, což se má letos skutečně stát.

Jaká je nyní úroková sazba?

Aktuálně se úroková sazba pohybuje nad dvěma procenty – aktuálně je zhruba na hranici 2,2 procent. Jedná se o půl procentního bodu méně, než tomu bylo v roce předešlém. V loňském roce rostly sazby skutečně hodně, ale letošek má být ještě horší.

Více o hypotečních sazbách:

Pokud bychom měli pohlédnout do minulosti, historicky nejnižší hypoteční sazba byla v listopadu před dvěma lety, tedy v listopadu roku 2016. Právě tehdy byla hypoteční sazba zhruba 1,77 procent, což je víc jak skvělé! Během loňského roku stoupla na 2,15 procent a aktuálně je na hranici 2,2 procent.

Jestliže však půjdou hypoteční sazby nahoru takovou rychlostí, jako nyní, do konce loňského roku se může stát, že hypoteční sazby převýší tři procenta, což už není výhodné ani náhodou. Rok 2018 se tak má nést ve znamení růstu sazeb, ale v nižších objemech. Rekordní počet žádostí o hypotéku letos rozhodně nebude překonán. Že by však žádostí mělo být nějak extra málo, s tím se taky nepočítá. Rovnat by se to mělo loňskému roku.

You may also like...