Cestovní pojištění na hory

Cestovní pojištění není to jediné, co musíte mít na hory

Každý se na zimu těší z jiného důvodu. Většinou se lidi na zimu těší kvůli vánočním svátkům, jiní se těší na silvestrovskou noc, další milují nový začátek v podobě Nového roku. Kromě toho je zima hlavně o zimních sportech. Většina lidí se vydává na dovolenou během zimy, nikoliv během léta, a jezdí celé dny na oblíbených sjezdovkách, které se jim za léta osvědčili. Než se však letos vydáte na hory, měli byste si zajistit nejen cestovní pojištění, ale měli byste zkontrolovat i celou řadu dalších věcí.

V současné době na vás nebezpečí může číhat skutečně kdekoliv. Proto vždy, když vyjedete na delší dovolenou svým autem, zajistěte si vše potřebné, abyste byli co nejvíce chránění. Můžete si ublížit, můžete se vybourat, může se stát skutečně mnoho nehod, které vás můžou stát nejen zdraví, ale taky i pěknou sumu peněz.

Pojďme se podívat, co je třeba zkontrolovat a zajistit, než se vydáte na hory.

Nezapomínejte na cestovné pojištění!

Jak jsme říkali, je třeba si sjednat cestovní pojištění. Bez toho to zkrátka nejde. Cestovní pojištění je základ, nutnost, samozřejmost. Dneska to není nic, co by se nedalo zřídit z pohodlí domova za pár minut, navíc to ani nestojí nějak moc. Takové cestovní pojištění vás může zachránit finančně v době, kdy se vám stane nějaká nehoda, díky které budete ležet třeba pár dní v nemocnici.

Zkontrolujte vozidlo

Jestliže jedete na dovolenou svým vlastním automobilem, je třeba ho řádně zkontrolovat. Je skutečně mnoho věcí, které je třeba zkontrolovat. Musíte zkontrolovat stav provozních kapalin, je třeba zkontrolovat jejich mrazuvzdornost, dieselová auta je třeba natankovat zimní naftou.

Nezapomeňte si přibalit lopatu, řetězy a samozřejmě i škrabku na okna či rukavice. Taky raději přibalte startovací kabely, protože nejedno auto nenastartovalo. Zkontrolujte taky gumičky stěračů, přibalte silikonový olej a rozmrazovací sprej.

You may also like...