usetrit

Toužíte ušetřit na vodě? Poradíme jak!

„Měl bys šetřit! Takhle nepojedeme na dovolenou! S takovou si nekoupíme nové telefony!“ a stále dokola. Spoustu rozkazů a pobídek k šetření. Jenže ono to tak lehce nejde. Sice jsme si zakázali kupovat vše přes kreditní karty, alespoň si hledíme na to, kolik nám ještě zbývá peněz. Dokonce jste přišli na kloub i nakupování se seznamem. Nekupujete nic, co byste nutně potřebovali. Chvályhodné stojí i to, jak jste vyměnili žárovky ve své domácnosti, jak kontrolujete své spotřebiče, abyste předešli jakékoli neočekávané opravě. Zdá se, že už žádné účty nemůžou být vysoké.

A pak to přijde. Měsíční výpisy z účtů, poplatky… Najednou jste spokojeni s nízkými náklady za elektřinu, dokonce i s plynem. Jenže vida! Jeden účet je opravdu vysoký, a to za vodu. Jak to tedy udělat příští měsíc tak, aby ani účet za vodu nepřekročil vámi stanovenou hranici?

Zkuste se spíše sprchovat, než koupat

Sprchování je rychlejší a levnější. Ovšem je jasné, že se nic nevyrovná pocitu, kdy lehnete do horké vany s pěnou po dlouhém a náročném dni v práci. Šéf na vás křičel, polili jste se kávou, nestihli jste ani oběd, ani svačinu. Hroutil se vám zkrátka celý svět. Jen vana toto může spravit. Účty za vodu ale chtějí opak. Pokud chcete docílit lepších nákladů, odpusťte si tento zvyk. Tedy aspoň vanu v denní formě. Zvolte rychlejší věc, a sice sprchování. Opět je zapotřebí myslet ekonomicky.

Pijte vodu z kohoutku

Jestliže se řadíte do skupiny lidí, kteří utrácí své úspory za balené vody, přestaňte. Raději se naučte pít vodu z kohoutku. Za balenou vodu totiž utratíte v přepočtu opravdu hodně. Ušetřené peníze za balenou vodu pak můžete investovat do poplatků za vodu doma. Mimo jiné je kohoutková voda lepší než balená. Pokud ji nemusíte, kupte si nějaký dobrý sirup. Ten vám požitek z pití ihned zpříjemní. Navíc vás to vyjde pořád levnější, to musíte uznat.

You may also like...