Topná sezona leze do peněz. Jak trochu ušetřit?

Topná sezona leze do peněz. Jak trochu ušetřit?

Topná sezona je opět v plném proudu, což znamená, že většina lidí topí na plné obrátky, jelikož nechtějí mít v domě zimu. Jenže při topení si často neuvědomujeme, že i toto něco stojí, že ani topení není zadarmo. Pak jsme jen nemile překvapení, když přijde vyúčtování, na kterém musíme doplácet tisíce. Abyste se vyhnuli zbytečnému doplácení, prozradíme vám, jak při topené sezoně krapet ušetřit.  

Mnozí lidé ušetřili letos tak, že zavčasu změnili svého dodavatele energií. Ne všichni dodavatelé energií nabízí svým klientům příliš drahé energie. Někteří jsou stále féroví a nabízí poměrně výhodné ceny. Nyní je však už na změnu dodavatele energií pozdě, tak to raději nechte na příští rok, jak topná sezona skončí. Tímto krokem si můžete zajistit lepší cenu.  

Zkontrolujte své radiátory a kotle 

I když by k tomu mělo dojít před zahájením topné sezony, mnozí na to zapomněli. Řeč je o kontrole kotle a radiátorů. Je třeba zkontrolovat také spalinové cesty, jestli je všechno připraveno na rozvody tepla.  

Radiátory jsou pravděpodobně zaneřáděné po celém dlouhém roce nejvíce. Proto je očistěte, zbavte prachu. Myslete na to, že byste během zimy neměli radiátory zatěžovat prádlem nebo závěsy, teplo tak nebude mít prostor proudit dále do místnosti.  

Zbytečně nepřetápějte 

Mnozí lidé platí za topení mnoho, protože přetápí. Jenže přetápění není zrovna vhodné ani dobré. Myslete na to, že každý stupeň navíc něco stojí. Ideální teplota se má pohybovat okolo jedenadvaceti stupňů Celsia v místnostech. Pokud však budete udržovat teplotu v domácnosti do čtyřiadvaceti stupňů, stále se nemusíte obávat zbytečného doplácení.  

Správně větrejte 

I když se to může zdát být paradoxem, stejně tomu tak je. Odborníci se shodují na tom, že ušetříte i pravidelným větráním. Správným větráním totiž eliminujete suchý vzduch v místnosti a také dojde ke snížení vlhkosti v interiéru.  

You may also like...