Slavní a bohatí, ale svým dětem nedávají nic. Proč?

Slavní a bohatí, ale svým dětem nedávají nic. Proč?  

Pokud byste měli na kontě miliardy dolarů a někdo by se vás zeptal, zda je přenecháte svým dětem, samozřejmě byste odpověděli, že ano. Mnoho miliardářů to ale vidí jinak. Co je k tomu vede? 

Sting po sobě nenechá ani cent 

V roce 2014 se známý hudebník Sting nechal slyšet, že jeho děti nebudou po jeho odchodu bohaté. Jako důvod uvedl, že všechny peníze s manželkou utrácejí oni. „Musí pracovat. Všechny mé děti to vědí. Málokdy mě o něco požádají, čehož si vážím,“ dodal.  

Obávaný porotce nemá v plánu peníze nechávat dětem 

Pokud patříte mezi diváky talentových soutěží, jméno obávaného porotce zřejmě nemusíme dvakrát opakovat. Simon Cowel má podle odhadu majetek za více než 550 milionů dolarů. V několika rozhovorech se přitom nechal slyšet, že si své jmění hodlá nejen užít, ale také jej věnovat na filantropické účely. Podle svých slov nevěří na předávání majetku z jedné generace na druhou.  

Daniel Craig nemá v plánu nic nechávat dětem 

Například slavný představitel Jamese Bonda nemá v plánu dětem zanechávat zlatý padák. Jeden z nejlépe placených herců současnosti se nechal slyšet, že se hodlá svého bohatství zavčas zbavit. Řídí se totiž příslovím, které praví, že ten, kdo umírá bohatý, selhal. Svou dospělou i malou dceru tak sice rozmazluje, ale nemá v plánu jim odkázat pohádkové jmění.  

Pohádkový majetek nezdědí 

Světově proslulý investor Warren Buffett také nebude přenechávat pohádkové jmění svým dětem. Člověk, jehož majetek se odhaduje na 100 miliard dolarů nebo více, se nechal opakovaně slyšet, že jeho bohatství bude lepší použít na filantropické účely, než je vložit do investičních portfolií svých dětí.  

Některé slavné osobnosti mají jasno v tom, že je pro ně přednější dobrá morálka a zdravý životní přístup k životu než plná konta. Jejich potomci tak budou muset vést vcelku obyčejný život.  

You may also like...