Pojištění na blbost

Sjednáváte si pojistku „na blbost“? Víme, kde si dát pozor

Pojištěný by měl být v dnešní době vážně každý. Měli bychom být pojištěný nejen my, ale taky naše domácnost nebo automobil. Domácnost je třeba mít pojištěnou proto, že může přijít jakákoliv katastrofa (například nedávno se prohnala Českou republikou vichřice, která devastovala všechno, co jí přišlo do cesty). Automobil je třeba mít pojištěný kvůli možným autonehodám, my musíme být pojištění proto, že se zkrátka může stát všechno. V práci můžete spadnout, můžete uklouznout na náledí, můžete zavinit velkou škodu. Na to všechno se dá pojistit. Nejčastěji se pojišťujeme proti úrazům a taky takzvaně „na blbost“.

Jedná se o takzvané pojištění odpovědnosti za škodu. Lidově se této pojistce říká, jak již bylo zmíněno, „pojistka na blbost“. Jelikož je poptávka po této pojistce poměrně velká, ve své nabídce ji skutečně má nejedna pojišťovna.

Pokud si budete chtít sjednat tuto pojistku, je třeba vědět, na co si dát pozor. Stejně jako u každých dalších pojistek se ve smlouvě mohou vyskytnout podmínky, které vám nejsou při sjednávání sděleny. Dejte si pozor, ať se při zřizování konkrétně této pojistky nepřipletete do něčeho nevýhodného.

Co bychom si měli ohlídat při zřizování pojistky na blbost?

Při sjednávání pojistky na blbost bychom si měli dát pozor hlavně na výluky. Seznam těchto výluk je skutečně rozsáhlý, bohužel. S čím se lidé potýkají nejčastěji a co je pro ně nevýhodné, je to, že vás budou chtít pojistit na škody, které způsobí příbuzný. Není pro vás výhodné ani pojištění, který nekryje odpovědnost, kterou na sebe vezmete nad rámec právních předpisů.

Jaké jsou naše rady?

  • Vyhnout byste se měli těm nejlevnějším pojistkám, které se prodávají nejčastěji na internetu. Při sjednávání pojistky se raději obraťte na zkušeného finančního poradce.
  • Pokud žijete v pronájmu, vyplatí se vám sjednat si pojistku bez výluky na škody způsobené na pronajatých nemovitostech a na zapůjčených věcech.
  • Kdyby náhodou došlo k nějaké škodě, vždy popravdě popište, jak se situace stala a jak to ve skutečnosti bylo. Komunikaci s poškozeným vždy přenechejte pojišťovně, vše vysvětlete jenom vaší pojišťovně.

You may also like...