Průzkum zjišťoval, kam mizí naše finance. Za co nejvíce utrácíme?

Průzkum zjišťoval, kam mizí naše finance. Za co nejvíce utrácíme?

Stejně jako vloni, i letos to vypadá, že Češi si opět výrazně polepší. V současné době se totiž opět přidává na výplatních páskách, jelikož zaměstnanecké krizi zatím není konec. Stále nejsou zaměstnanci a stále si musí zaměstnavatelé nějak udržovat své stávající pracovníky, aby nebyl narušen chod jejich byznysu. V případě, že patříte k lidem, kteří sice dostali přidáno, ale u nichž se peníze zrovna dlouho nezdrží, určitě přemýšlíte, kam mizí. Proto vás jistě zajímá průzkum, který se zajímal o to, za co dnes nejvíce utrácíme.

V případě, že si nedokážete naspořit ani pár tisíc korun, je někde chyba. Asi za něco utrácíte daleko víc, než kolik byste měli. Díky nedávnému průzkumu však budete na pozoru a nebudete utrácet za to, co nepotřebujete.

Nejvíce nám kradou peníze z peněženky potraviny

Už dávno neplatí, že průměrný Čech utratí za potraviny tři tisíce korun měsíčně. Dnes je to daleko vyšší suma. Lidé si dopřávají to, co nepotřebují, bohužel často končí většina nákupu v koších. Plýtváme jídlem, vyhazujeme peníze z peněženky – to je problém dneška. Pokud chcete minimalizovat utrácení za potraviny, doporučujeme nakupovat vždy s plný žaludkem, se seznamem a také doporučujeme do zásoby kupovat jen ty potraviny, které mají dlouhou dobu trvání. U nich je vysoká pravděpodobnost, že je stihnete sníst.

Utrácíme bohužel i za elektroniku

Čemu nemůžeme odolat, je elektronika. Musíme mít vždy nejlepší model počítače nebo nejnovější mobilní telefon, který zatím nemá každý druhý. Bohužel nové modely nejsou nic levého, naopak. Jsou velmi drahé. Počkejme proto pár měsíců, než se vydá zase něco nového a než cena poklesne. A nebo dodržujme pravidlo třiceti dnů. To spočívá v tom, že musíme vydržet třicet dnů, než si danou věc koupíme. Pokud se nám daná věc bude líbit i po třiceti dnech, kupme si ji (obvykle si na ni stihneme i našetřit). A když se nám líbit nebude, budeme si klepat na rameno, jelikož jsme neutratili za hloupost, čehož bychom později litovali.

You may also like...