Proč bývá zamítnutá žádost o hypoteční úvěr?

Proč bývá zamítnutá žádost o hypoteční úvěr?

Hypotéka je jedním ze způsobů, jak může člověk přijít k penězům na nemovitost, kterou si chce pořídit. Dnes to není s hypotékami zrovna snadné, byly zpřísněny podmínky pro získání hypotéky. Na druhou stranu se zpřísněnými podmínkami se snížil zájem o hypotéky a se snižujícím zájmem se snižují i hypoteční úroky. Banky zkrátka chtějí přilákat klienty. Jenže si neuvědomují, že problém není v hypotečních úvěrech, ale spíše v cenách nemovitostí, které neustále rostou. V případě, že si chcete vzít hypoteční úvěr i přes tak obrovské ceny nemovitostí, nabízí se otázka, jestli splňujete požadavky bank. Pokud byste totiž něco nesplnili, mohlo by dojít k zamítnutí hypotéky.  

Banky mají opravdu celou řadu požadavků, které uplatňují na svých klientech. Pokud je klienti nesplňují, pak nastává problém. Žádosti o hypotéky jsou zamítnuty. Pojďme si říct konkrétní příčiny či důvody toho, proč dochází k zamítnutí žádostí o hypoteční úvěry.  

Nemáte potřebnou dokumentaci ke stavbě 

Pokud žádáte o peníze proto, že si chcete dům postavit, musíte mít po ruce také potřebnou dokumentaci, která se budoucí stavby týká. Bez potřebné dokumentace nemusí být žádosti o hypotéku schváleny, většinou dochází k jejich zamítnutí. Pokud žádáte o hypoteční úvěr a chcete si postavit vlastní dům, musíte mít hlavně stavební povolení a další podobné dokumenty. Nesmí být už stavba objektu pozastavena, také nesmí být na objekt uvalena exekuce.  

Nemáte žádnou finanční rezervu 

Banka si také zjišťuje, jestli máte nebo nemáte nějakou finanční rezervu. Pokud totiž finanční rezervu nemáte, může mít obavy, že nebudete splácet. Banka poskytuje hypoteční úvěr jen tomu, kdo opravdu prokáže, že splácet může, že je připraven splatit požadovanou půjčku, která opravdu nebývá malá, ale bývá naopak nadmíru velká.  

Finanční rezervu je také třeba mít na uhrazení zbývajících procent z ceny nemovitosti. Stoprocentní hypotéky jsou bohužel dávno pasé, dnes se získávají zásadně osmdesátiprocentní hypotéky s tím, že si dvacet procent bohužel musíte doplatit. 

You may also like...