Podzimní počasí přináší potopy i vichřici. Co dělat, když nám zničí bydlení?
Podzimní počasí je bohužel nevyzpytatelné. Zatímco v létě to bylo především o bouřkách, na podzim prosí o slovo silný vítr, který může často vyrůst až ve vichřici, která nás může stát celý dům. Pokud přijde vichřice, je třeba schovat všechno, co by mohlo odletět. Často se stává, že vichřice shodí květináč nebo že odvane něco, co může rozbít okno domu. Ovšem vichřice není jediná zrádná nepřízeň počasí. Může dojít ještě na přívalové deště, které trvají tak strašně dlouho, až stopnou hladiny řek a jezer a zatopí nejbližší dům, který se poblíž nachází. I potopy mohou zničit domácnost nebo ji nějakým způsobem poškodit. Co v takových situacích dělat?
Mnozí lidé nemají pojištěnou svou domácnost, čehož v takových situacích litují. Pokud nemáte svou domácnost pojištěnou, musíte bohužel zaplatit všechno sami ze svých úspor. A je jasné, že ne každý má na svém bankovním kontu naspořeno několik desítek tisíc, které by se mohly investovat do bydlení.
Pokud nemáte na svém bankovním kontu naspořeno, je třeba zažádat o půjčku.
Jaká půjčka přichází vhod?
Nejdříve je nutné vypočítat škody. Až přijdeme k sumě, kterou si potřebujeme půjčit, rozhodneme se mezi dvěma možnostmi, a sice jestli sáhneme po nebankovním úvěru nebo naopak po tom bankovním. Pokud se rozhodneme pro bankovní úvěr, počítejme s poměrně vysokým úrokem. Bankovní úvěry se však hodí ve chvíli, kdy se půjčovaná částka blíží ke sta tisícům korun.
Pokud je požadovaná částka menší, můžeme zažádat o nebankovní úvěr, který je v mnohých směrech výhodnější.
Lidé nebankovním úvěrům nevěří
Stále se však mezi námi vyskytují lidé, kteří nebankovním úvěrům nevěří, proto se nehrnou do závazků s nebankovními institucemi. Nebankovních úvěrů se však nikdo nemusí bát, navíc na internetu se vyskytuje hromada objektivních reakcí, z nichž lze snadno poznat, komu věřit a od koho se držet stranou.