Jak hravě zvládnout home office

Jak hravě zvládnout home office

I když se svět začíná vracet do normálu, home office je stále ještě aktuální záležitost. Lidé stále ještě neopouští své domácí kanceláře. Někdy za to může strach zaměstnavatelů z šíření zákeřného onemocnění, jindy zase zjištění, že lidé na home office fungují o něco zdatněji. Jsou produktivnější, efektivnější, a to především proto, že se doma cítí příjemněji. Pokud i vy fungujete z domova, je důležité odolávat pokušení (a že jich doma je!). Pomoct mohou níže uvedené tipy. 

Dodržujte běžný pracovní režim 

Klíčem k úspěchu je bezesporu dodržování pracovního režimu. I když se funguje z pohodlí domácích kanceláří, když zachováte tradiční ranní a pracovní rutinu, uděláte toho opravdu hodně. Proto ráno vstaňte z postele, přichystejte se jako do kanceláře a dodržujte tradiční pracovní režim, na který jste zvyklí.  

Pokud si necháte vejít pod kůži pocit, že jste vlastně doma a že můžete udělat hromadu domácích prací, nepodaří se vám odškrtnout si jednotlivé položky z to-do listu. 

To-do list je klíčem k vysoké produktivitě 

Vyplatí se vést si i takzvaný to-do list. Jedná se o seznam úkolů čili všeho, co musíte stihnout během dne. Odborníci doporučují sestavit si seznam na základě obtížnosti. Začínejte tím, co je pro vás nejvíce složité, postupujte k bodu, který je naopak nejsnazší. 

Bylo totiž prokázáno, že lidé mají na začátku dne nejvíce energie. I proto se mají pouštět do takových věcí, které jsou pro ně obtížné, snáze je zvládnou. Pro méně náročné věci už tolik energie vykázat nemusí. 

Hlavně žádné rušivé faktory 

Abyste mohli home office zvládnout opravdu hravě, musíte dát sbohem všem rušivým faktorům. A k těm se řadí nejen televizní obrazovka, ale také mobilní telefon. I když ho potřebujete při práci používat, vypněte si veškeré mobilní notifikace. Neustále pípající Messenger není tím, co by vás u práce udržovalo. Tím si můžete být jistí. 

You may also like...