Volné pracovní obory

V jakých oborech se doslova perou o pracovníky?

Zaměstnanecká krize hýbe nejen Českou republikou, ale celým světem. Pokud patříte k zaměstnavatelům, jistě přemýšlíte nad tím, že budete investovat do robotizace, protože právě robotizace je jediné možné východisko z této situace. Mnohé firmy se však rozhodují přetáhnout schopné pracovníky od konkurence, díky čemuž vznikají hotové pranice mezi velkofirmami. O schopné a kvalitní pracovníky je takový zájem, že firmy jsou schopny zajít až ke královsky vysokým platům a dříve nereálným benefitům. Pojďme si říct, v jakých oborech o zaměstnance doslova perou.

Podle aktuálních informací firmy chtějí nabírat zaměstnance ve velkém, jenže kde je hledat? Až třetina firem by potřebovala nabrat nové zaměstnance v hojném množství, za poslední rok jich potřebují nejvíce. Podle aktuálních informací zaměstnavatelé v České republice ohlašují náborové plány. Touží po obrovském množství zaměstnanců a doufají, že nábory budou úspěšné. Podívejme se ale na konkrétní obory a profese, o něž je takový zájem, že jsou zaměstnavatelé ochotni se i prát.

O elektrikáře je enormní zájem

Zejména výuční obory by mohly jásat, protože právě o jejich absolventy je velký zájem. Konkrétně je zájem o elektrikáře, kteří jsou však hledaní po celé České republice. Většina elektrikářů se nechává zlákat vysokými platy a putují do hlavního města, tato profese se však hledá i na Moravě, kde se bohužel platí nejméně v celé České republice.

Nejvíce pracovních míst je volných v oboru elektrikář, ale také se firmy zajímají o pracovníky do výroby a rozvodu plynu a vody.

I restaurace hlásí nedostatek pracovníků

Ještě donedávna se zaměstnanecká krize týkala jenom řemesel, o které je nouze už několik let. Nyní se však nedostatek pracovníků dostal na zcela jinou úroveň a ohrožuje i jiné obory. Dokonce i pohostinství, kde nikdy nebylo o pracovníky nouze, protože restaurace, bary či hospody jsou hojně vyhledávaným brigádami, na něž nepotřebujete studium.

You may also like...