Kdy si nepůjčovat

Pět věcí, na co si rozhodně nepůjčovat

Existují dvě skupiny lidí. První skupinou jsou lidé, kteří se zapřísáhli, že si nikdy na nic nepůjčí. Druhou skupinou jsou lidé, kteří si půjčují dnes a denně. Obě skupiny se mohou dostat do situace (druhá skupina takové situace dokonce vyhledává), že si musí půjčit. Takovými situacemi je například tužba po novém a svém vlastním bydlení, jindy je třeba si půjčit jenom na opravu automobilu nebo na koupi nového spotřebiče, na který jsme si neodložili peníze stranou. Je zkrátka tolik věcí, na které je nutné si půjčit. Zároveň jsou však i takové věci, na které se půjčovat nevyplácí.

1) Na mobilní telefon

Mobilní telefon je něco, na co si zvládneme našetřit. Mnozí lidé vyhledávají zejména krátkodobé bankovní úvěry, které jsou v současné době oblíbené zejména proto, že je lze splatit během několika měsíců či mnohdy i týdnů. Pokud si však oněch pár měsíců počkáte, mobilní telefon si budete moct koupit i bez úvěru.

2) Značkové oblečení, kabelky

Mnohé ženy jsou toho názoru, že to, co není značkové, není in. Proto utrácí zejména za značkové oblečení a kabelky, které možná ani nevypadají stylově, jen je to značka, která má na trhu své jméno. Mnohé oblečení a kabelky jsou však velice drahé, mnohé ženy na ně ani nemají, proto si na ně půjčují. Na věc, která se jim odře a už nemá hodnotu.

3) Na splátku vyúčtování za telefon

Najdou se i takoví lidé, kteří nejsou schopni našetřit pár stovek korun, kterými zaplatí účet za telefon. Půjčovat si pár set korun je však zbytečné. To raději sklopte uši a požádejte někoho z vaší rodiny.

4) Na dovolenou

Dovolená je něco, co si lidé dávají za odměnu. Pokud si však na dovolenou musíte půjčit, odměnu si nezasloužíte. Raději si našetřete dostatek peněz a teprve poté odjeďte někam daleko, kde se budete cítit dobře a kde si odpočinete.

5) Na drahou kosmetiku

Ženy se nechají velice často unést a zakoupí si velice drahou kosmetiku, kterou najdou ve značkových parfumeriích. Utrácet však tisíce za řasenku nebo make-up, když ho lze koupit za pár stovek korun, je zbytečné.

You may also like...