Spadli jste na dno? Zvedněte se. I selhání může znamenat úspěch

Spadli jste na dno? Zvedněte se. I selhání může znamenat úspěch

Každý člověk si někdy spadne na naprosté dno. Bohužel někteří na dně zůstanou, jiní se zvednou a jdou dál, jelikož moc dobře vědí, že i selhání může znamenat úspěch. Vezměte si například Steva Jobse, kterého z podniku dokonce vyhodili po jeho velkém úspěchu. On sám se však vzchopil a opět to světu ukázal. A dnes už bychom si Apple bez jeho obličeje snad nedokázali ani představit. Vdechl podniku něco, co by si společnost sama do plic nevdechla. I když už není mezi námi, byl to člověk, který moc dobře věděl, že i selhání může vést k úspěchu.  

A pak si vezměme třeba Walta Disneyho. I on ztroskotal, přesto se vzchopil a šel dál. Vždyť jeho první animované království zcela ztroskotalo a dnes jeho pohádky zná naprosto každý, nejen děti, ale také dospělí s radostí jezdí do Disneylandu a původně malá firma Walt Disney se dnes rozkvetla v obří impérium, které pobírá skoro polovinu zisků z filmového průmyslu.  

Ovšem nejen tito dva muži moc dobře věděli, že selhání vede k úspěchu. Jsou tu další, kteří si toto moc dobře uvědomují. Zmiňme si je.  

Společnost Rovio 

Znáte společnost Rovio? Jedná se o společnost zaměřující se na hry. Stojí například za oblíbenou hrou Angry Birds, ptáci z hry se dokonce dostaly také do mnoha krátkých pohádek. Ve skutečnosti však firma nebyla tak úspěšná z počátku, jako je nyní. Čelila neúspěchu za neúspěchem, dlouho se nemohla společnost vymanit z proher, porážek, odmítnutí a selhání. Jelikož to vývojáři nevzdali ani po padesátém pokusu o dokonalou hru, zvítězili a vznikla hra, která baví nejen děti, ale opravdu i dospělé.  

Colonel Sanders 

I Colonel Sanders, celým jménem Colonel Harland David Sanders, je skvělým příkladem toho, že selhání lze otočit k jednomu velkému úspěchu. Zbohatl totiž až ve dvaašedesáti letech, což odkazuje, že úspěšným se člověk může stát klidně i v důchodu. Z počátku byl život tohoto dnes už milionáře nešťastný. Zkoušel to neúspěšně jako právník, poté jako prodejce lamp, prostírání a nakonec jako prodejce pneumatik. Poté však založil Kentucky Fried Chicken a svět mu byl u nohou. 

You may also like...