Proč to zkusit s franchisingem?

Proč to zkusit s franchisingem?

Přemýšlíte nad tím, že se postavíte na vlastní nohy a že začnete podnikat? To je rozhodně skvělý nápad! Pro podnikání však potřebujete mít kus vytrvalosti, trpělivosti a také musíte mít ostré nehty, přes to zkrátka nejede vlak. Mnozí lidé trochu váhají nad tím, jestli do podnikání jít nebo nikoli. Přece jen se musí z počátku vymyslet produkt nebo služba, se kterou se vstoupí na trh, musí se vymyslet podnikatelský plán a také název společnosti. Také se posléze musí investovat do propagace. Začít podnikat od nuly, to není zrovna nic snadného. Proč ale nevyužít franchising?

O franchisingu jste možná slyšeli, vždyť na základě franchisingu dnes podnikání nejedna společnost. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, díky kterým si můžete otevřít pobočku firmy, kterou moc dobře znáte a která už má své místo na trhu. Prozraďme si několik důvodů, proč to s franšízou zkusit. 

Menší riziko brzkého krachu

Jelikož si otevřete pobočku už zajeté, dobře známé společnosti, je zde nižší riziko, že zkrachujete. Zkrátka si vyberete takovou značku, kterou lidé znají a kterou pravidelně navštěvují. Budete mít tak zajištěné množství klientů do začátku podnikání. Při rozjetí vlastního byznysu byste se museli víc snažit, museli byste hledat zákazníky na každém rohu a museli byste více peněz investovat do propagace. 

Náskok do už rozjetého vlaku

Jistou výhodou je to, že takzvaně naskočíte do už rozjetého vlaku. Budete mít před sebou koncept, který se budete muset snažit udržet na minimálně takové laťce, na jaké jste ho přebírali. Do podnikání tak skočíte doslova po hlavě, což není někdy na škodu. 

Rychlá návratnost investice

Jistou výhodou je také rychlá návratnost investice. Samozřejmě rychlost navrácení prvotní investice se odvíjí od toho, jakou pobočku si otevřete, ale většinou je prvotní vklad zanedlouho opět ve vaší kapse.

Náš tip

Doporučujeme zejména franšízu Extéria Market, která je předním poskytovatelem poradenství v oblasti BOZP a PO.

You may also like...