S kým byznys rozjíždět

S kým byznys rozjíždět a s kým naopak ne

Chcete se stát závislými jen sami na sobě? Chcete rozjet svůj byznys, protože vás nebaví zaměstnání, které zrovna vykonáváte? V případě, že se rozhodnete pro svůj vlastní byznys, doporučujeme vám zaměřit se na takový obor, který má budoucnost a do kterého můžete něco nového přinést, co zatím na trhu není nebo je, ale vy to můžete udělat výhodněji. A také vám doporučujeme rozjet byznys s někým dalším. Přece jen prvotní investice nejsou zrovna malé.

V případě, že se rozhodnete pro byznys, i mnozí úspěšní podnikatelé doporučují mít k sobě pravou ruku, která bude mít odlišné názory nebo která minimálně půjde do podnikání s vámi. Jenže najít takovou pravou ruku není vůbec snadné. Lidé v dnešní době jsou závistiví, není možné věřit všem. Otázkou tedy je, s kým byznys rozjíždět a s kým naopak ne?

Samozřejmě je ještě nutné uvést na pravou míru to, že každý vás může potopit, každý vás může obraz naprosto o všechno. Je nutné proto být stále opatrní, i když je to blízký člověk, kterému jste nikdy neměli důvod nevěřit. I takoví lidé umí bodnout nůž pod pás, tím si buďte jisti.

S kým byznys rozjíždět?

Mezi ty, s nimiž je dobré byznys rozjet, patří zejména rodina. Sourozenci, rodiče – tato nejbližší rodina, pokud společně samozřejmě máte dobrý vztah. Jestli u vás vládnou špatné vztahy, nechtějte je zachránit novým byznysem, který chcete rozjet. Nemuselo by se vám to vyplatit.

Stejně tak je dobré začít podnikat s kamarády, které znáte už dlouho a u nichž víte, co od nich můžete očekávat a co naopak nikoli.

S kým byznys nerozjíždět?

Naopak byznys byste neměli rozjíždět s těmi, které znáte chvilku. Už vůbec nezačínejte podnikat s těmi, kterým se váš nápad líbí, chce se na jeho rozvoji podílet, ale daného člověka vůbec neznáte. Vezměte si příklad z bratrů McDonaldových, kteří stáli za úplně první pobočkou rychlého občerstvení McDonald’s. Pak přišel jeden muž prodávající mixéry a nakonec jim sebral vše, dokonce i jejich jméno.

You may also like...