pohled na peníze

Nepůjčujte si, změňte svůj pohled na peníze

Každý z nás se jednou může dostat do situace, kdy se na bankovním účtu bude vyskytovat jednociferné číslo. Bohužel i to se může stát a přesně to je takzvaná poplašná situace, v níž si máme uvědomit, že následující výplata nesmí být rychle utracena, protože bychom další měsíc neměli na poplatky za vodu, plyn nebo elektřinu. Je důležité si uvědomit, že na základní potřeby a poplatky peníze vždy být musí a že je naprosto bezvýznamné si právě na tyto základy půjčovat od bankovních nebo nebankovních situací jen proto, že si koupíme raději oblíbené tenisky nebo nový mobilní telefon. Na to, že si na základní poplatky budeme půjčovat, bychom si velmi rychle zvykli a půjčky bychom následně spláceli pouze další půjčkou a nikdy bychom se nestali už plně samostatní. Proto je nutné se někdy zaměřit na pohled, který máme vůči penězům. Vždyť si stačí pouze ujasnit několik hlavních myšlenek, které nám dají na peníze úplně jiný pohled. Půjčky nejsou vždy řešení, zkuste se jim ve vašem životě vyhnout.

Umění není peníze vydělat, ale udržet si je

Pakliže se rozhodneme vydělávat peníze a následně je hned po připsání na účet utratíme, můžeme si být jisti, že se do několika let staneme otrokem jen věčného splácení půjček a vysokých úroků. Zkuste si alespoň jednu jedinou výplatu nechat pro sebe a neutraťte ji za vše, po čem toužíte. Je to pouze na vás, ale tento pohled a tato lekce by vás jednou provždy mohla dostat z finanční tísně, ne nějaká půjčka.

Pokud jde o peníze, všichni lidé jsou stejného náboženství

Peníze v dnešní době řídí naši společnost a každý chce jejich prostřednictvím ukázat, že se jedná o mocného člověka na trhu. Mnohdy se jedná však o zcela chudého člověka, který si jen koupil drahou věc za celou svou výplatu, aby se ukázal jako mocný člověk na veřejnosti, ale v soukromí sklouzne k dluhům a k jiným závazkům, které ho budou nutit splácet pomocí dalších půjček. Uvědomte si, že bohatství není v tom, že vše utratíte, ale v tom, co vám na účtu zůstane po zaplacení základních nutností.

You may also like...