Spořit se vyplatí

Spořit se vyplatí, dokud jste mladí

Není až tak důležité, u jaké finanční společnosti či banky se rozhodnete ukládat a zhodnotit své peníze, hlavně že spoříte. Ukládat si peníze se vyplatí jistě v každém věku, ale pokud jste mladí, zbytečně s tím raději neotálejte. Nemáte-li plány na podnikání, ale chcete si do budoucna něco koupit něco ve vyšší částce, nebo si ponechat zadní vrátka ve špatné životní situaci, ukládat peníze do finančních produktů, odkud je nemůžete jen tak vybrat. Spořicí účet u své banky s neomezeným přístupem ke svým finančním prostředkům vám větší částku asi neuspoří. Vždycky bude co nakupovat a s heslem, peníze budou a my nebudeme, si budete užívat života, dokud to jde.

Stavební spoření a státní podpora

Stavební spoření na dobu neurčitou s vázací dobou 6 let znamená, že pokud nechcete přijít o státní podporu 2 000 korun ročně, nesmíte po tento čas na své peníze sáhnout. Při částce 1700 korun měsíčně za rok naspoříte 20 400 korun a bez započtení státní podpory a úroků za 6 let naspoříte 122 400 korun. Jestliže nic nedědíte, nemáte větší majetek a po škole začnete spořit, můžete si ještě v mladém věku pořídit hypotéku bez doplňujících úvěrů, koupit nové auto nebo vybavení domácnosti.

Doplňkové penzijní spoření státní podpora a možnost daňového odpočtu

Zajímavá státní podpora a možnost daňového odpočtu. Pokud máte zaměstnavatele, který vám může přispět, sám tuto částku využije ve svém daňovém přiznání jako daňově uznatelný náklad. Jde o spoření na důchod a velkou výhodou je začít spořit již v mladém věku. Mít penzijní spoření po celou svou produktivní dobu života vám pomůže naspořit větší částku a v důchodu budete zajištěni. Neustále se mluví o tom, že důchody do budoucny budou minimální, nebo žádné.

Životní pojištění a kapitálové životní pojištění

Základ je pojistit se proti různým nepředvídatelným okolnostem, náhle vzniklým zdravotním potížím, úrazu, invaliditě, ale i ztrátě zaměstnání a také smrti. V případě smrti se mohou peníze hodit vašim blízkým, obzvlášť v případě, pokud se staráte o rodinu a jste jedním z živitelů. K životnímu pojištění lze sjednat kapitálové životní pojištění, kdy část sumy, kterou platíte, je určena na spoření.

Spořte od mládí

Každý z nás může mít během svého života nepředvídatelné finanční výdaje. Pokud si hned od začátku svého profesního života dokážete naspořit zajímavou částku peněz, určitě se vám to ve velké míře vyplatí. Se slušnou státní podporou i úroky budete mít zásobu na horší časy a zajištěné klidné stáří, i když se zdá ještě na míle daleko.

Nebankovní půjčky

Patří k posledním možnostem, kdy potřebujete vyřešit rychle nečekanou životní událost, která je spojená s platbou, kterou nečekáte. Nevýhodou je to, že musíte nebankovní půjčku rychlé splatit, protože úroky jsou vyšší a půjčky jsou krátkodobé, často jen na 30dní.

You may also like...