Půjčky jsou zbytečné

Půjčky jsou zbytečné, jen neplýtvejte penězi

Řada z nás neumí správně hospodařit s penězi, proto se není čemu divit, když na začátku svého samostatného života často žádá od půjčky rodiče. Jenže pokud se hned ze začátku nenaučíme plýtvat s penězi, nikdy se z nás nemohou stát samostatní lidé, kteří dokážou žít bez závislosti na jiných. Musíme se tedy dívat na věci, které si chceme koupit, jako na něco, bez čeho dokážeme ještě chvilku vydržet. Posléze si pro danou věc přece můžeme přijít. Nesmíme však zamýšlet tak, že každou výplatu musíme ihned utratit – takto to bohužel nefunguje. Je načase změnit myšlení v otázce peněz. Pojďme se proto naučit neplýtvat s penězi. Nechceme se přece zadlužit bankovním společnostem. Půjčky jsou sice někdy dobré, ale to jen tehdy, pokud se rozhodneme půjčit si na byt nebo dům. Do jiných půjček se nepouštějte, protože vždy se dá situace vyřešit. Když neumíme hospodařit s penězi, žádná půjčka nás nespasí, protože se dostaneme do koloběhu půjček, v němž budeme jen splácet jednu půjčku půjčkou druhou. Takto to nefunguje a je načase, abychom si to uvědomili.

Milionářka radí, jak si peníze udržet a jak s nimi neplýtvat

Někdy je dobré se poradit a prokonzultovat peníze s někým, kdo jich má hodně, ale kdo se snaží, aby mu na kontě zůstali, protože už netouží pracovat jako doposud. Proto je někdy dobré se obrátit na milionáře, kterým vyhovuje, že jsou bohatí, ale zároveň vědí, že se peníze mohou vytratit, a tak s nimi jen dobře hospodaří.

Sophia Amoruso je zakladatelka skvělého podniku s oblečením, díky kterému si vydělala slušných pár milionů dolarů. Její život se však už neměří pouze počtem hodin strávených v práci, ale žije svůj život tak, aby jí peníze vystačily do konce jejího života. Není to však mnohdy lehké, protože musí odolat mnohým pokušením. Proto se naučila držet jednu zásadu, a sice že pokud jste v pokušení si koupit nějakou věc, představte si, že se jedná o boty. Ty by byly vyrobeny z pomačkané pětistovky. Líbilo by se vám tuto pětistovku denně špinit na chodníku? To určitě ne. Peníze přece lépe vypadají na účtu v bance než na nohách.

You may also like...