nebankovní půjčky

Proč jsou nebankovní půjčky tak žádané?

Nebankovní půjčka je v dnešní době vcelku žádaným produktem. Je opravdu velkým konkurentem půjčkám od bankovních institucí. Jde spíše o rychlé a krátkodobé půjčky, vyřízení této půjčky je rychlejší a většinou nepotřebujete ani ručitele.
Prověřují nebankovní instituce informace v registrech?
Některé půjčky nevyžadují ani prověřování v registrech a tak na nebankovní půjčku může dosáhnout víceméně každý. I když, na trhu existují už i nebankovní půjčky, které si prověřují alespoň registr NRKI – což je registr, kde se uvádějí informace od leasingových společností a také od různých nebankovních společností. Dále si instituce mohou prověřit Vaši schopnosti splácet pomocí registru CERD – zde se jedná o registr, obsahující veškeré informace, jak o bankovních, tak i nebankovních půjčkách.
Výhody a nevýhody nebankovních půjček
Shrňme si tedy výhody a nevýhody nebankovních půjček.
Výhody těchto půjček jsou především: rychlost vyřízení – a to třeba i přes telefon či internet, kdykoliv během týdne, včetně víkendů a svátků. Jsou poskytovány bez ručitele, dokáží se přizpůsobit vašim platebním možnostem.
Nevýhodou těchto půjček bývá obvykle vysoký úrok, což je vcelku pochopitelné. Nebankovní instituce se častěji setkávají s nesplácením těchto půjček. Ale i některé nebankovní instituce mohou být pro klienta velmi rizikové. Některé z nich mohou být podvodné či nesolventní. Proto je velmi vhodné, najít si na internetu o těchto společnostech informace, či recenze a dle těchto recenzí se rozhodnout pro danou společnost.

You may also like...