Lidé se nejvíce bojí rakoviny

Lidé se nejvíce bojí rakoviny, pojištění proti ní však nejsou

Lidé se obávají mnohého. Někteří se bojí, že přijdou o bydlení, jiní se obávají toho, že jim zemře někdo blízký. Najde se však i velká spousta těch, kteří se obávají zrádné rakoviny. Bohužel i když se lidé rakoviny bojí, pojištění si proti ní sjedná málokdo. Je to však velká škoda, zejména pro budoucí pacienty. Pojištění může opravdu velmi pomoct při nákladné léčbě. Navíc případů onemocnění rakovinou neustále přibývá, lidé si však to pojištění ne a ne zřídit.

Z nedávných průzkumů vyplývá, že lidé se bojí vážných onemocnění čím dál více. Nestrašnější pro ně je představa, že jedním takovým vážným onemocněním onemocní. Nejvážnější je v tomto případě rakovina, proti které je však možné si zřídit pojištění. I když lidé o pojištění vědí, jen minimální procento z nich je schopné si pojištění zřídit, i když právě pojištění by jim mohlo při takové situaci opravdu velmi pomoct.

Dalo by se tedy říct, že i když se vážných onemocnění bojíme, podceňujeme je. V případě, že onemocníme, však litujeme, jelikož léčby jsou mnohdy opravdu finančně náročné.

Rakovina jako nejobávanější nemoc

Jak jsem již několikrát zmínili, rakovina je pro nás nejobávanější nemocí. Na žebříčku obávaných nemocí je rakovina na prvním místě u sedmi z deseti respondentů. Kromě rakoviny se bojíme také Alzheimera nebo případně mozkové příhody, která obsadila třetí pozici.

Z aktuálních statistik také vyplývá, že lidé se opravdu mají čeho bát. Rakovinou onemocnění dříve nebo později každý třetí Čech. A ze statistik také vyplývá, že každý čtvrtý Čech na ni zemře.

S pojištěním se bude nemoc zvládat lépe

Průzkumy také poukazují na to, že v případě finančního tlaku se nemoc ještě zhoršuje. Pokud by tedy bylo sjednáno pojištění, lidé by průběh nemoci zvládali lépe a lépe by s ní bojovali. Je proto dobré si pojištění zřídit, pokud máte vážné podezření na to, že byste rakovinou dříve nebo později trpět mohli. Když si pojištění zřídíte, je zde větší šance na uzdravení. Bez finančního zajištění se budete jen trápit a nemoc budete chtít vzdát.

You may also like...