Nemáte pojištěný dům

Nemáte pojištěný dům proti přírodním katastrofám? A co když nějaké přijdou?

Když se postaví dům, měl by se ihned pojistit proti přírodním katastrofám. Důvodem je zejména to, že přírodní katastrofy nám neklepou na dveře a neptají se, jestli mohou vstoupit, zkrátka vstoupí, i když je do domu nikdo nezval. Mnohdy přijdou naprosto nečekaně, Matka příroda zkrátka zavelí a všichni ostatní se musí podřídit. Pokud není vaše domácnost pojištěná zejména proti záplavám nebo proti silnému větru, může být pro vás podzim poměrně náročné roční období, alespoň co se po finanční stránce týče.

Podzim se totiž nenese jen v duchu chladnějších dnů, ale také je počasí velmi ošklivé. Vítr je tak silný, že zvedá všechny věci, které nejsou přišroubovány. Může přijít i vytrvalý déšť, který po několika dnech může zvednout hladiny řek a potoků tak, že přírodní katastrofa bude na světě.

Záplavy mohou způsobit zejména v přízemí domů či ve sklepech hromadu škod, jež by obvykle pokryla pojistka, ale pokud ji nemáte, je třeba, abyste škody napravili sami. Stejně tak je možné, že vítr, který vznese do vzduchu cokoli, co mu přijde do cesty, vhodí do okna květináč nebo podobným způsobem poškodí skleník, co vám stojí na zahradě. I to obvykle spadá do pojistky, ale pokud není, opět se musí škody zaplatit ze své kapsy. A málokdo má na to, aby škody během několika dnů uhradil.

Co v takových případech dělat?

Je samozřejmě více možností, co můžete v takových situacích dělat. Nejlépe uděláte, když požádáte rodinu o půjčku, ale mnozí nemají takové štěstí, tudíž se musí obrátit na banky, u nichž zažádají o půjčku.

Nejsou lepší nebankovní půjčky?

V případě, že potřebujete půjčit několik desítek tisíc korun, neobracejte se na banky, ale naopak na nebankovní instituce, které jsou v současné době daleko výhodnější, když se jedná o půjčku, která není příliš vysoká. Úroky nejsou tak citelné, navíc je možné je zřídit z pohodlí domova.

You may also like...