Jak si vybrat optimální nebankovní půjčku

Jak si vybrat optimální nebankovní půjčku

Aktuální finanční trh je plný půjček, ale toho jste si už mohli všimnout. I v televizích neustále chodí reklamy na nejvýhodnější půjčky. Jednotlivé společnosti se prostřednictvím reklam dostávají lidem do podvědomí a v případě potřeby si půjčit si lidé automaticky vzpomenou na daný reklamní spot. Pokud si taky potřebujete půjčit, měli byste k jakýmkoli půjčkám přistupovat velice opatrně a s respektem. Nechcete přece naletět podvodníkům, kteří by vás obrali i o to poslední, co máte na bankovním kontu.  

I když se v nedávné době Česká národní banka snažila se seznamu poskytovatelů půjček odstranit neférové poskytovatele, stejně ze seznamu poskytovatelů půjček nevyškrtla naprosto všechny. Někteří v seznamu zůstali, což ostatně jen říká, že k půjčkám je třeba vážně přistupovat opatrně. Abyste si vybrali optimální půjčku, rozhodli jsme sepsat několik tipů, jak na to.  

Opravdu vám půjčí? 

I když se všechny společnosti tváří, jako že mohou poskytnout daný úvěr, zjistěte si dopředu, jestli vám mohou opravdu půjčit požadovanou sumu peněz. Ne všechny společnosti jsou ve skutečnosti schopní vám půjčit, některé společnosti nepůjčují kdekomu.  

Každý poskytovatel půjčky má jistá pravidla, podle kterých se řídí. Některé společnosti nepůjčují zadluženým, jiní si dávají pozor na ty, kteří nemohou doložit svůj příjem. Informujte se tedy nejdříve o tom, kdo vám opravdu půjčí, tím předejdete zklamání.  

Spočítejte si přeplatek 

Při výběru půjček si spočítejte výši vašeho přeplatku. Což není nic složitého, i ti, kterým matematika na škole zrovna nešla, to zvládnou opravdu hravě. Stačí, když se budete orientovat podle základních veličin, což jsou úroky a hodnota RPSN. Ptáte se, jaké jsou rozdíly mezi úroky a RPSN? Rozdíl je jen v tom, že RPSN pojímá veškeré náklady spojené s realizací půjčky, úroky jsou ryze jen úroky. 

You may also like...