pujcky

Půjčky pro dlužníky

Dlužník často bývá mylně označen jako „neplatič“, což je osoba, které své dluhy nezvládá splácet a se splátkami je ve zpoždění. V případě dlužníka se podstatě ovšem jedná o jakoukoliv osobu, která splácí půjčky. Tato osoba může mít sjednanou půjčku v bance a k tomu například také u nebankovní společnosti a chce si půjčit další peníze. Naproti tomu neplatičem je každý, kdo má nějaké závazky a nezvládá je splácet – je tedy ve zpoždění s několika splátkami (a situaci se nesnaží aktivně řešit).

Na rozdíl od neplatiče, je dlužník často se svoji žádostí přijat u mnoha společností, které chtějí pouze jistotu, že osoba zvládá své půjčky splácet. Dlužník má v tomto případě dokonce řadu výhod, jako například tu, že v případě půjčení malých částek, nemusí ničím ručit. Půjčky pro dlužníky jsou obvykle vyřízeny velmi rychle, ovšem jejich poskytovatel často nastavuje také nevýhodné podmínky, kvůli riziku, kterému se vystavuje při půjčení dlužníkovi. V případě těchto půjček je proto často nastavena vyšší úroková sazba a často je možné se setkat s vysokými poplatky za prodlení splátky.

Obecně tedy platí, že i když dlužník splácí své půjčky bez problémů a včas, s každou další půjčkou se vystavuje riziku mnohem vyššího zadlužení, než bude schopen unést, čímž se může velmi brzy stát neplatičem. Životní situace se může změnit ze dne na den a i jen malá chyba dokáže zhoršit stav dluhů. Proto je vhodné každou půjčku pečlivě zvážit a dobře zvolit poskytovatele. Volte například banku, v níž máte sjednaný účet, zjistěte si o půjčkách i poskytovateli maximum informací a sledujte diskuze se zkušenostmi klientů a seznamte se s výši sankcí a poplatků při prodlení se splácením.

You may also like...