Odborníci radí, jak šetřit vodou

Odborníci radí, jak šetřit vodou

Abyste nemuseli za vodu doplácet ohromné sumy peněz při každoročním vyúčtování, začněte s vodou šetřit už nyní. Sice si mnoho lidí myslí, že voda je nevyčerpatelný zdroj, není to však tak úplně pravda. Vody je třeba si vážit, a to nejen proto, že je tak drahá. Zejména během parného léta vodu k životu potřebujeme více než kdy jindy. Pokud však ani během léta nechcete s vodou zbytečně plýtvat a i v létě chcete zmenšit takzvanou vodní stopu, začněte u sebe doma a začněte s vodou šetřit.  

Na internetu se dočtete o mnoho tipech a radách, jak s vodou šetřit. My vám však poradíme, jak s vodou šetřit v jednotlivých místnostech domu.  

Šetříme vodou v koupelně 

Abyste nemuseli platit obrovské sumy za teplou vodu, je třeba začít s šetřením vody v koupelně, kde je spotřeba teplé vody daleko větší než kde jinde. Doporučujeme nenechávat téct vodu, když si čistíte vlasy nebo když si vlasy umýváte. Také nenechávejte téct vodu ve chvíli, kdy se třeba holíte a zrovna nanášíte pěnu na obličej. Stejně tak vám vodu ušetří častější sprchování, které nahradí koupání ve vaně, nebo praní jenom ve chvíli, kdy je pračka opravdu prázdná.  

Šetříme vodou v kuchyni 

Když chcete ušetřit vodou i v kuchyni, kde dochází také k nadměrné spotřebě vody, doporučujeme používat úspornou myčku, což je pravděpodobně ten nejekologičtější způsob. Ovšem i v tomto případě platí, že myčku zapínejte jenom ve chvíli, kdy je naprosto plná. Zbytkovou vodu používejte na zalévání květin a hrnce nechce nejdříve odmočit, abyste nemuseli hrnce drhnout pod proudem tekoucí vody.  

Šetříme vodou na zahradě 

Šetřit vodou lze také na zahradě. Zde můžete šetřit třeba tak, že nebudete sekat trávu nakrátko, aby trávník v sobě stále udržoval vodu. Stejně tak doporučujeme chytat dešťovou vodu, kterou pak budeme polévat zahradu a úrodu, kterou si na zahradě pěstujeme.  

You may also like...