Konec 100% hopoték

Konec 100% hypoték a nové možnosti

Česká národní banka nyní vydala jasné omezení pro všechny poskytovatele hypoték. Nově je stanovena hranice a maximální výše hypotečního úvěru, která může být do hodnoty 95 % celkové ceny nemovitosti. Asi to pro většinu lidí není nic podstatného. Pokud si ale půjčíte pořádný balík, ono to naskáče. Podívejte se, jaké jsou alternativy vzhledem ke klasické hypotéce. Hypotéka je vhodná na větší část hodnoty nemovitosti. Také doporučení České národní banky v hodnotě 95 % celkové tržní ceny nemovitosti avizuje ostražitost.

Do budoucna je totiž plánováno snížení na 90 % a pak na 85 %. Důvodem je levná a snadno dostupná stoprocentní hypotéka. Tu si brali zejména lidé, kteří ji nebyli schopni splácet. Většina lidí má vlastní základní částku. Proto se nejčastěji poskytují hypotéky na výši asi 80 % ceny. Jestliže se ale řadíte mezi polovinu, která spoléhala na onu 100% hypotéku, je třeba hledat náhradní řešení. Americká hypotéka je jednou z možností, jak bydlení financovat. Jde o speciální typ hypotečního úvěru, kdy není třeba dokládat, za jakým účelem jsou peníze určeny a použity. Můžete si vzít vyšší úvěr než je cena kupované nemovitosti. Je nutno ale také počítat s tím, že je nutné něčím ručit. To lze majetkem vaším nebo majetkem třetí strany. Ten musí být v dostatečné hodnotě.

Klasická nebankovní půjčka je další možnou variantou. Existují například spotřebitelské úvěry, které jsou možné až do výšky několika milionů korun. To už je asi částka, která dokáže plně pokrýt pořízení pěkné nemovitosti. Použijete-li srovnání půjček, vyberete si zde úvěr s vhodnou výší současně v souladu s vašimi požadavky, které právě vy dokážete splnit. Lze využít i několik úvěrů a pak teprve využít konsolidaci půjček. Nebankovní půjčky mohou být dostupné lidem, kteří z jakýchkoliv důvodů v bance prostě neuspějí.

You may also like...