běžný účet

Víte, jak vypadá ideální běžný účet?

Běžný účet je něčím, co v současnosti využívá asi každý z nás. Jde o virtuální prostor, kde máme uschované vlastní finance, kam nám chodí výplata a odkud čerpáme peníze v okamžiku, kdy něco platíme. Z pohledu typů bankovních účtů je výběr hodně bohatý. Víte ale, jak vypadá ideální běžný účet? Pojďme k němu přihlédnout z pohledu jedné z nejvyhledávanějších vlastností. A to je bezplatnost v kombinaci s nabízenými službami.

Co všechno můžete získat k účtu zdarma?

Běžný účet zdarma je takový, za který nemusíte platit poplatek související s jeho vedením. Zároveň se můžete vyhnout poplatkům i za spoustu dalších úkonů.

  • Výběry z bankomatů, včetně těch u cizích bank.
  • Výběry z bankomatů v zahraničí.
  • Žádné poplatky za okamžité platby.
  • Bezplatné příchozí a odchozí platby.
  • SIPO, trvalé příkazy a inkaso bez poplatku.

Bezplatný běžný účet samozřejmě může obsahovat i jiné benefity, kam patří platební karta, výhodné měnové kurzy, zlevněné nákupy v rámci partnerských sítí a mnohé další. Populární se staly i spořicí účty jako doplňkové produkty. V jejich prospěch hovoří několik zásadních vlastností.

  • Zajímavé úročení zůstatkové částky.
  • Peníze je možné ihned převést na běžný účet.
  • Neplatíte za vedení spořicího účtu.

Takhle nějak vypadá ideální běžný účet v kombinaci se spořicím vhodný pro normálního člověka. Tedy toho, kdo nechce platit za vedení účtu a zároveň si vystačí s běžnou nabídkou obvyklých služeb. Mnohdy se vyplatí při volbě účtu přihlížet také k budoucímu využívání produktů dané banky – hypotéky, úvěry apod.

Běžné účty pro náročné

Běžný účet zdarma pochopitelně nemusí být jasnou volbou pro každého. Jsou mezi námi ti, kdo dávají přednost nadstandardním službám, za které si rádi připlatí. Ať už jde o možnost vést běžný účet v dalších měnách, mít v ceně účtu zahraniční platby nebo využívat prémiových platebních karet. U účtů vyšších řad počítejte i s obsáhlejším klientským servisem.

Ideální běžný účet pro každého

Z výše uvedeného lze usuzovat, že běžný účet si ve spleti bankovních produktů na trhu vybere skutečně kdokoliv. Záleží na tom, co je pro vás prioritou při využívání služeb tohoto typu. V každém případě se nabízí i bezplatná možnost přechodu k jiné bankovní instituci, když zrovna nemáte šťastnou ruku při výběru.

You may also like...