V Praze začal fungovat carsharing

V Praze začal fungovat carsharing

Už jste zaznamenali v Praze takzvané bikesharing? Jedná se o půjčování kol. Pokud zkrátka chcete někam jet na kole, pokud se chcete projet po nějakém pražském nábřeží, jen si skrze aplikaci odemknete kolo a poté si jen zaplatíte za minuty, které jste ujeli na tomto půjčeném kole. Poplatky za jednotlivé minuty nejsou nic závratného, lidé bikesharing velice využívají. Jen málokdo má v Praze své vlastní kolo, navíc městská hromadná doprava se nechce využívat jen někdy. Ostatně se z bikesharingu stal obrovský hit, který pak přinesl do Prahy další dopravní prostředek, který si lze tímto způsobem půjčit. Přinesly se do Prahy elektrické koloběžky, které si taktéž mohou lidé půjčovat. A nyní si mohou lidé půjčit i automobil.  

I když jezdit automobilem po Praze je někdy opravdu zážitek nebo spíše velký blázinec, někdy se takové auto opravdu hodí. Třeba když chceme jet na nákup potravin nebo na nákup nábytku. Pokud jste si do nynějška nechtěli kupovat auto právě díky tomu, že byste ho jinak neuživili nebo nevyužili, nyní máte možnost si pro výjimečné případy auto takto půjčit. V Praze se aktuálně nachází sto zkušebních vozů, pokud bude o automobily zájem, do konce roku jich bude v hlavním městě k půjčení rovnou pět set.  

První zahraniční carsharing 

O aktuálním carsharingu v Praze lze říct, že se jedná o vůbec první zahraniční carsharing, který vstupuje do České republiky. Jak jsme zmínili, zatím vozů z carsharingu Anytime je v Praze sto, do konce roku by jich mohlo být i pět set, pokud o ně bude zájem. Aktuálně jsou nasazeny v Praze automobily značky Toyota Yaris, které mají automatickou převodovku, parkovací kameru a hybridní motor. Není vyloučené, že další vozy, které by mohly přibýt do hlavního města, budou téže značky, ale jiný model.  

Parkujte i v modrých zónách 

Hybridní vozidla nejsou vybrána náhodně. Jsou nejen ekologičtější, ale také s nimi můžete zaparkovat v jakékoli modré nebo fialové zóně, aniž byste cokoli platili 

You may also like...