Česká pošta opět zdražuje své služby

Česká pošta opět zdražuje své služby

I když se Česká pošta aktuálně pere s konkurentem jménem Zásilkovna, stejně ji to nezadržuje v tom, aby přestala zdražovat své služby. Měla by ke svým službám přistupovat jinak, vždyť může přijít i o poslední klienty, kteří ji navštěvují. Zásilkovna je přece jenom v mnoha ohledech výhodnější, a sice je levnější, také rychlejší. Přesto se však úderem nového roku rozhodla Česká pošta opětovaně zdražit své služby. Pojďme se na to podívat.  

Není to tak dávno, kdy Česká pošta své služby zdražovala. Bylo to těsně před vánočními svátky, kdy došlo k dalšímu razantnímu zdražování. Tou dobou se lidé domnívali, že tak rychle zdražování nepřijde, ale bum – neuplynulo ani pár týdnů a další zdražování je na stole. Tentokrát se jedná o zdražení rozesílání dopisů.  

Za rychlejší služby si musíte připlatit 

Pošta se rozhodla vydělávat na rychlém doručení. Pokud chcete mít dopis u příjemce do druhého dne, musíte si za to zkrátka připlatit. A to platí i u dopisů, které posíláte obyčejně. V případě, že vám nesejde na tom, kdy dopis dorazí, zaplatíte devatenáct korun a dopis obvykle doputuje do schránky během dvou pracovních dnů. Pakliže ale chcete, aby dopis přišel adresátovi do druhého dne, musíte si zaplatit víc a taky musíte označit obálku. Cena se tím pádem zvedne o skoro deset korun, konkrétně na šestadvacet korun.  

Tímto stylem se zvedají ceny veškerého psaní, a to jak toho obyčejného, tak toho doporučeného. V případě rychlejšího doručení si musíte připlatit o skoro deset zmiňovaných korun ve všech případech psaní.  

Zdražování probíhá nenápadně 

Je třeba konstatovat, že zdražování probíhá poměrně nenápadně. Člověk zůstane jen překvapeně stát, když mu bude naúčtováno o skoro deset korun víc, pokud přikývne na rychlé doručení do druhého dne.  

Kromě toho však zdražilo i cenné psaní, za které si nyní zaplatíte dvaapadesát korun. I zásilky s dodejkou budou dražší stejně jako zásilky do vlastních rukou. 

You may also like...