zavřenými obchody

Lidé počítali se zavřenými obchody přes svátky, zásobili se

Velikonoční svátky byly opravdu krušné. Mnoho lidí se na ně velmi těší, protože se jedná o jisté vítání jara. Ženy tyto svátky však naprosto nesnáší, protože se Velikonoce pojí především s velkým jarním úklidem a s výpraskem od mužů, aby prý neuschnuly. Ovšem společně s velkým úklidem se na velikonoční svátky musí nachystat také řada dekorací a laskomin pro koledníky, kteří přijdou přece jen ženu zase trochu vyšlehat. Ženy tedy po Velikonočním pondělí přichází do postele s bolavým zadkem a s prázdnou spíží a taky peněženkou.

Letošní svátky se však nesly ještě v jednom duchu, a to v duchu velkých změn. Vloni sice Češi řádně utráceli v obchodech za laskominy a jiné další pochoutky pro koledníky, letos se však činili o něco více. Velikonoční pondělí byl totiž letos první jarní svátek, kdy měly obchody zavřeno. Lidé se tedy museli zásobit a to byli jistě na obchodech znát. Prázdné pulty vypovídali o tom, že lidé se zásobili nejen na prodloužený víkend, ale také na další týden dopředu, protože tolik jídla by jistě nemohli sníst za pouhé tři dny.

Miliarda sem, miliarda tam

Velikonoční svátky jsou však samy o sobě horší jako ty vánoční. Jedná se totiž o další velké utrácení z řad obyčejných smrtelníků. Pečou se mazance, velikonoční beránkové a další řada cukroví, které se nabízí přicházejícím koledníkům. Ovšem musí se dbát na to, aby na takové sladkosti byly potřebné ingredience. S velkým seznamem chodili lidé do obchodů, aby si koupili přesně to, co potřebují. Kdyby na něco zapomněli, museli by počkat až do dalších velikonočních svátků, protože obchody jsou opravdu zavřené. Češi se však s touto skutečností opravdu smiřují. Zásobili se a jen z jejich kreditních karet odešly miliardy korun. Ovšem i v hotovosti Češi nešetřili – miliarda odešla i z vybraných peněz sídlící v naší milované peněžence.

You may also like...