roboty

Trápí vás ve firmě nedostatek lidí? Zvažte roboty!

Svou vlastní společnost má jistě řada z vás. Pokud jste lídrem velké společnosti, jistě jste se také potkali s problémem, který nyní sužuje celou Českou republiku. Jedná se především o problém s pracovní sílou. Všichni zaměstnanci totiž odcházejí do zahraničí za lepšími pracovními i platovými podmínkami. Zaměstnavatelé tomu nyní nedávali velký zřetel, ale bohužel už musí, protože na českém trhu s pracovní sílou se nenachází schopní zaměstnanci. Hledají se zejména ředitelé různých oddělení nebo také schopní IT specialisté. Technologie zkrátka ovládají leckterou společnost a lidé, kteří by jim rozuměli, zkrátka nejsou. Zaměstnavatele to zavádí do úzkých.

Jistě jste se snažili danou situaci zachránit i zvyšováním platu, ale pomohlo to opravdu minimálně. Někteří vaši zaměstnanci pořád netouží po tak minimálním zvýšení, stále v zahraničí dostanou více. Vy už se však nemůžete pustit více financí, které vložíte do svých pracovníků, a tak jste nakonec nuceni je pustit a shánět nové pracovníky. Jenže situace na trhu s pracovní sílou je stále mizerná, proto to musíte zkusit jako řada vaší konkurence – ta se totiž rozhodla zaujmout roboty.

Více než polovina firem v České republice plánuje roboty zavést

Nemusíte se bát, že byste byli jediní, kteří by se odhodlali k tomu velkému investičnímu kroku. Roboty plánuje do svých firem zavést polovina fungujících společností. Musí si totiž alespoň nějak zachovat a udržet stávající chod podniku a kvůli nedostatku zaměstnanců se nesmí nechat zastrašit a dohnat ke krachu. Navíc pracovní síla se na trhu bude stále zhoršovat, protože se schopnými lidmi se z ničeho nic pytel opravdu nepřetrhne, proto zkuste investovat do již zmiňovaných robotů. Nejedná se o nic, co by se vám v budoucnu nevyplatilo, tím si můžete být stoprocentně jisti. Žádná investice není přece zbytečná v tomto ohledu.

You may also like...