Aktuální půjčky

Půjčky jsou každodenním tématem. Co se konkrétně řeší?

O půjčkách jste jistě slyšeli. Je to zkrátka něco, co hýbe dnešním světem. V současné době jsou půjčky asi nejvíce řešeným tématem za poslední léta. Otázkou ale je, co se konkrétně řeší? Jsou stále středem zájmů nebankovní půjčky nebo se pozornost upnula na hypoteční úvěry, o nichž se nyní ví, že na ně nedosáhne každý? Podívejme se na to nejaktuálnější, co se s půjčkami pojí.

Hypotéky středem pozornosti

K nejaktuálnějším tématům se řadí hypotéka. Jak jistě víte, hypoteční úvěry se stávají čím dál méně dosažitelné. Nedosažitelnými se stanou ve chvíli, kdy v říjnu začne platit několik ustanovení, které výrazně ovlivní získání hypotečního úvěru. Například výše splátek nebude moct překonat jisté procento čistého měsíčního příjmu, stejně tak se nebude moct půjčit více než osmdesát procent celkové hodnoty kupované nemovitosti. Žadatelé tak budou muset složit zbývajících několik set bance, která tak uvidí, že splátka hypotéky nebude problémem.

Nebankovní půjčky se těší čím dál větší oblíbenosti

Kromě hypoték se velké pozornosti těší i nebankovní půjčky, které jsou v současné době čím dál oblíbenější. Je to především proto, že se nejedná o tak riskantní závazky, jakými je klasická půjčka od bankovní instituce.

Nebankovní půjčky v sobě nesou mnoho výhod. Nejen, že je lze získat snadno, rychle a takřka hned, ale také se požadované množství peněz na účtu objeví doslova rychlostí blesku. Celý proces půjčky (od žádosti až po připsání peněz na účet) trvá pouhých několik minut. Obvykle se jedná o necelou půlhodinu, během které celý proces půjčky trvá.

Nebankovní půjčky samozřejmě mají jednu nevýhodu, a sice nelze si půjčit více než několik desítek tisíc korun. Stovky tisíc půjčují jenom klasické banky, které u nižších půjček (které nebankovní instituce nabízí) mají zbytečně velké úroky.

You may also like...