Podvody

Podvody postihující pojišťovny stále rostou

Rok 2017 se nese v duchu nejrůznějších událostí. Pokud se řadíte mezi samostatně výdělečné osoby, nejspíš byste si měli dát pozor na změnu minimální zálohu u zdravotního pojištění. Také na změnu bankovních účtů. Jestliže jste ale doposud posílali zálohy na původní bankovní číslo, nebojte se, že o své peníze přijdete. Tyto bankovní účty budou v platnosti ještě po dobu dvou let. Nějakých změn se dočkalo i sociální pojištění, ale ty se řadí mezi nepatrné.

Dále se pomalu, ale jistě blíží březen, což znamená jediné – druhá vlna elektronické evidence tržeb bude v plném proudu. Registrovat by se měli drobní živnostníci už nyní, aby následné zmatky značně neovlivnily jejich podnikání. Naučit se s takovou pokladnou totiž není zrovna lehká záležitost.

Mimo jiné také stoupl zájem o pojištění proti rakovině. To začalo v poslední době umožňovat spoustu pojišťoven. Počet nemocných totiž opět stoupl. Každoročně je diagnostikována tato nemoc zhruba u osmdesáti tisíc případů. Není se tedy čemu divit, že se lidé chtějí proti této záludné nemoci nechat pojistit.

Pojišťovny se ale potýkají s čím dál většími podvody. Během loňského roku odhalily pojistné podvody v hodnotě jedné miliardy korun. Lidem nejspíš vůbec nevadí, že se jedná o trestný čin, za který mohou dostat trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do deseti let.

Rok 2016 v porovnání s předchozím rokem zaznamenal v šestnácti tisících prověřených pojistných událostech podvody, a to ve výši jedné miliardy korun. Pokud by vás zajímala přesné informace, tak bylo prověřeno sedm tisíc šest set běžných pojistných událostí, u vozidel tomu bylo v necelých šesti tisíci případech. Meziročně vyroste počet podvodů zhruba o dvaadvacet procent. Lidé chtějí nejspíš opravdu vydělat a již se nedívají na to, jaké problémy ji to přinese. Nyní ukáže jen čas, jestli se podvody budou snižovat nebo jestli opět naroste jejich počet.

You may also like...