Podnikejte pomocí franchisingu

Podnikejte pomocí franchisingu – do jakých firem máte jít?

Na cestu podnikání se v dnešní době vydává velká spousta z nás. Je to zejména proto, že každého naplňuje vidina velkého jmění, díky kterému bychom byli po zbytek našeho života naprosto spokojeni. Jenže za takovým bohatství na bankovním účtu stojí velká dřina. Ani bohatství nespadne nikomu přímo do klína, to bohužel musíme získat vytrvalostí. Začínající podnikatelé často chtějí získat peníze velmi rychle, proto neztrácejí čas se svými vlastními nápady, ale rozhodnou se investovat do nápadu, který už má na trhu své určité jméno a který už vydělává. Proto se stanou franchisantem.

Franchising se u nás rozrostl celkem rychle. Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, díky kterým můžeme podnikat pod známou značkou. Nejdříve se u nás ukázala síť provozoven McDonald’s, následně to bylo rychlé občerstvení KFC a pak samozřejmě řada kaváren, zdravého občerstvení, dále také oblíbená kosmetika nebo řada lékáren. Na základě tohoto systému pracují nejen zahraniční firmy, ale také samozřejmě i české společnosti. Každá společnost chce přece růst, ale kdo by se chtěl starat o padesát provozoven po celé zemi? Proto jsou tu schopní franchisanti, kteří rádi investují do provozovny, o kterou se budou starat. Pokud se rozhodnete i vy se stát franchisantem, do jaké značky byste však měli jít?

1. Značky kaváren jsou prosperující

Kavárny jsou místo, které je stále hojně navštěvované, proto pokud zvažujete tuto možnost podnikání, jděte to značky nějaké kavárny. Velmi oblíbené je například CrossCafe nebo například populární Starbucks Coffee, který se neustále rozrůstá. Každá jeho kavárna je navštěvována opravdu maximálně, proto je možná to ideální pro vás. Samozřejmě to můžete taky zkusit třeba s Paulem nebo s Bike Café, ale to jsou společnosti, do nichž musíte vložit velké počáteční investice.

2. Rychlé občerstvení jasně vede

Dalším velmi navštěvovaným řetězcem je řetězec rychlého občerstvení. Nemyslí se tím však pouze KFC nebo McDonald’s, do kterých se už ani nedoporučuje jít, ale zejména zdravější podoby stravování. Oblíbená je například Bageterie Boulevard. Na své si jistě přijdou i milovníci pizzy, protože do franchisingu se dala s chutí také restaurace Poe-Poe nebo Mr. KEBAB.

You may also like...