Na čem zbohatly ženy, které se řadí k nejbohatším?

Na čem zbohatly ženy, které se řadí k nejbohatším?

Dávno už neplatí, že by měl finance do domácnosti nosit muž. I ženy jsou natolik schopné, aby si dokázaly dostatek financí vydělat. I když tomu muži nevěří, dokazuje to žebříček nejbohatších žen světa, které mají mnohem větší majetek než mnozí pánové. Ženy jsou tedy ve světě podnikání opravdu schopné, o tom není pochyb. Nabízí se však otázka, na čem nejbohatší ženy zbohatly. 

Žebříček nejbohatších mužů světa je všem moc dobře známý. Nejbohatší muži planety totiž obsahují vrchní příčky žebříčku nejbohatších lidí světa. Na prvních příčkách najdeme například Billa Gatese, Jeffa Bezose nebo třeba spoustu dalších lidí, které možná znáte a možná nikoli. Vraťme se však k nejbohatším ženám a k jejich obrovským byznysům, které je dostaly na první příčky žebříčku nejbohatších žen světa.  

Alice Waltonová 

K nejbohatším ženám světa patří například Alice Waltonová, která vlastní majetek ve výši skoro padesáti miliard dolarů. Za jejím zbohatnutím stojí obchodní řetězec Walmart, kde se podílí na vedení jednoho z rodinných holdingů. Vlastní dokonce i uměleckou sbírku, která se odhaduje na stovky milionů dolarů.  

Susanne Klattenová 

Tato německá dáma má velké slovo v automobilovém průmyslu, konkrétně v automobilce BMW, kde vlastní jedenadvacetiprocentní podíl. Její jmění se odhaduje na zhruba pětadvacet miliard dolarů a je známá hlavně díky svému románku s nejmenovaným byznysmenem, který ji podvodně připravil o deset milionů dolarů, následně jí vyhrožoval. To se mu však nevydařilo, za vydírání dostal šest let natvrdo.  

Laurene Jobsová 

Vdovu po Stevu Jobsovi jistě dlouho představovat nemusíme. Po svém muži zdědila nejen podíly ve společnosti Apple, ale také podíly ve společnosti Disney. Její jmění se aktuálně odhaduje na necelých dvacet miliard dolarů. Aktuálně se angažuje do vzdělávání a bojuje za životní prostředí. 

You may also like...