Kdo všechno vás může obrat o peníze?

Kdo všechno vás může obrat o peníze?

Lidé jsou v současné době choulostiví, co se týče peněz. Koronavirová krize většinu z nich dostala na samotnou hranici rozdělující chudobu od bohatství. Lépe na tom byli ti, kteří měli našetřený takzvaný hotovostní polštář, který jim byl oporou ve dnech, kdy nebylo mnoho práce a čili ani mnoho zisků.  

V souvislosti s tím je třeba říct, že lidé se dnes snaží dávat si pozor na to, kam se jejich peníze ztrácí, respektive kontrolují si své výdaje. Čáru přes rozpočet jim však může udělat kupříkladu pojišťovna, autoservis nebo policie či prodejce náhradních dílů. Mluvíme tu o profesích, které vás mohou obrat o peníze, pokud si nedáte pozor.  

Buďte neustále ve střehu 

Jen hrstka lidí si uvědomuje, kdo všechno je může okrást, pokud na chvilku nebudou dávat pozor. Většina lidí si myslí, že ke krádeži může dojít jenom na ulici, ale to už dávno není pravda. Okrást vás mohou třeba i policisté, od kterých byste to nikdy nečekali.  

Nedávné průzkumy zjistily, že právě policisté velmi často okrádají řidiče. Pokuty jsou jim vypsány za přestupky, k nimž vlastně ani nedošlo. 

Opatrní buďte hlavně v motoristickém světě 

K nejčastějším krádežím dochází zpravidla v motoristickém světě. Kupříkladu v autoservisu vás mohou obrat o nemalé peníze. Servisní technici si totiž často započítají práci dvakrát a nahrají to na to, že jste si zakoupili opravdu kvalitní autodíly. Nebo provedou službu, na které jste se nedohodli, a chtějí ji po vás zaplatit, jelikož už zkrátka byla provedena.  

Samozřejmě na podobné krádeže narazíte nejen v motoristickém světě, ale také v jiných odvětvích. V motoristickém světě jsou však tyto drobné krádeže velmi časté. Buďte proto neustále ve střehu ať už dáváte automobil do servisu nebo ať už sjednáváte pojistku na své osobní vozidlo u nové pojišťovny. 

You may also like...