Do čeho se vyplatí investovat, pokud nechci držet hotovost?

Do čeho se vyplatí investovat, pokud nechci držet hotovost?

Mít peníze v hotovosti je při dnešní inflaci doslova smrt pro naše nashromážděné úspory. Daleko lepším krokem je investování, ovšem nemyslíme nyní stavební nebo jiná spoření, kde je zvýhodnění pomalu rovno nule. Máme na mysli investici do jiných věcí, kupříkladu do zlata, dluhopisů nebo rizikovějších kryptoměn. Odborníci se shodují na tom, že pouze toto je ta cesta, jak ochránit své finance před jejich snědením. 

Samozřejmě pokud se rozhodnete vstoupit do světa investování, je důležité, abyste měli po ruce rezervu rovnající se alespoň šesti měsíčním nájmům. Zbylé peníze se však nebojte investovat do něčeho, co má smysl. Ale co to tedy je? 

Akcie a dluhopisy 

Někteří investoři jsou zastánci toho názoru, že nejlepší je investovat do akcií a dluhopisů. Tento typ investování se totiž dokáže svým výnosem přizpůsobit. V nejlepším případě bychom měli vsadit na takové firmy, které reagují na okolní trh v pozitivním slova smyslu.  

Je však třeba konstatovat, že každé firmě se jednoho krásného dne nemusí zrovna dařit. I proto jsou akcie a dluhopisy spíše během na dlouhou trať a očekávat zvýhodnění během pár týdnů, to není dobré ani reálné. 

Podílové fondy 

Stále ještě poměrně bezpečné investování je do podílových fondů. Na rozdíl od akcií nejste závislí na výsledcích jedné společnosti, ale sázíte na vícero karet najednou. Pokud jedna bude ze hry, zůstávají v ní však další, které mohou vykazovat opravdu skvělé výsledky.  

Pokud máte v plánu investovat spíše na kratší dobu, pak jsou podílové fondy trefou do černého. I když je pravdou, že rostou dlouhodobě, hezkých výsledků dosáhnete za kratší dobu než u akcií. 

Zlato 

Jaké investici se daří v době, kdy venku vládne krize? Je to jednoznačně zlato. Samozřejmě by se nemělo jednat o jedinou součástí vašeho portfolia, vždycky je dobré rozložit riziko neboli diverzifikovat. Zlato je však dobré mít po ruce a držet ho alespoň po nějakou dobu. Může přinést hezké zvýhodnění. 

You may also like...